Search
Close this search box.

שנורקלינג בסיישל

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לשאול איפה הכי כדאי לעשות שנורקלינג בסיישל זה קצת כמו לשאול איפה הכי מומלץ לאכול פיצה באיטליה. איפה לא? כמעט כל חוף יתאים בדיוק למטרה הזאת, וכל שייט בסירה יכול להפוך לחוויה תת-ימית נפלאה אם רק נעזרים במשקפת. לסיישל יש את כל מה שצריך כדי להפוך לאתר השנורקלינג המושלם: דגים צבעוניים, אלמוגים ססגוניים, מים צלולים. ואחרי מסע השנוקרל המדהים, עולים חזרה לחוף הלבן – מהחופים היפים ביותר שיש לעולם להציע. כל מי שמגיע לסיישל ולא שנירקל לפחות פעם אחת, כאילו כלל לא היה בסיישל.

"לשנרקל בסיישל"

קודם כל חשוב לדעת על שנורקלינג

נכון להיום, רוב שוניות האלמוגים באיי סיישל נפגעו כתוצאה מגל חום שפוקד את האיים בשנים האחרונות. מי שרוצה לשנרקל או לצלול יימצא דגים גדולים ומיוחדים, כרישים ועוד..וזו החוויה העיקרית!

כמו שאפשר להבין, כמעט כל חוף הוא חוף נהדר לשנורקלינג. ובכל זאת – איפה הכי כדאי לשנרקל? מתי הכי כדאי לשנרקל?

קודם כל, העונה הטובה ביותר לטיול שנורקלים בסיישל היא בדיוק ההיפך ממה שיש לנו כאן בארץ. בחודשי הקיץ הלוהטים שלנו, יולי-אוגוסט, אין דבר מרענן וכייף יותר מקפיצת שנירקול קלה לים האדום והאהוב שלנו. אולם בסיישל, זו העונה הפחות מומלצת. בעונה זו המים פחות רגועים באזור האיים. כמובן ש"פחות רגועים" זה עניין יחסי בלבד, והם רחוקים מאוד מלהיות סוערים. עדיין אפשר לצאת לשחייה או שנירקול ללא כל חשש. אבל זה פחות כדאי. הגלים והזרמים התת-ימיים גורמים לסחף של חול ובוץ, והמים הופכים עכורים יותר. בימים "סוערים", יחסית לסיישל, הראות מוגבלת מאוד: עשרה מטרים בלבד אל תוך המים. עבור המים הצלולים כקריסטל של סיישל, מדובר בראות גרועה מאוד, שלא לומר מבאסת. בחודשים אחרים, לשם השוואה, ניתן לראות עשרות מטרים קדימה, או למטה. אפשר לחזות במינים רבים של דגים, גם כאלה המעדיפים להישאר קרובים לקרקעית. אפשר לראות אלמוגים צבעוניים, צבים, צלופחים, כרישים. אם התמזל מזלך במיוחד, אפשר אולי לראות גם דייג של עופות מים, הצוללות מתחת למים ותופסות את טרפן. בקיצור – אם הגעת לסיישל עבור השנורקלינג, מומלץ שלא לבחור בחודשי החופש הגדול.

עונה עם ראות טובה יותר, שבה כדאי להגיע, היא דווקא בחודשי החורף שלנו – אוקטובר עד דצמבר. הראות בעונה זו טובה יותר, אולם זה לא הכל: זוהי העונה בה מגיעים לחופי סיישל כרישי הלוויתן המרשימים. אלו הם כרישים יחידים מסוגם, גדולים מאוד, הנחשבים לדגים הגדולים ביותר החיים היום. גודלם יכול להגיע ל12 מטרים. על אף היותו של הכריש כריש, מין הנחשב מסוכן, כריש הלוויתן אינו מסוכן כלל לבני אדם. כרישי הלוויתן מאפשרים לשחיינים ולצוללים להתקרב אליהם, ואפילו ממש להיצמד אליהם תוך כדי שחייה. למרבה הצער, מין זה נמצא בסכנת הכחדה. כלומר, זוהי הזדמנות פז לשלב בחווית השנורקלינג חוויה נוספת, מרשימה, מהנה ובטוחה.

שנורקלינג מומלץ בסיישל

אחרי שדיברנו על מתי לשנרקל בסיישל, אז איפה כדאי לעשות זאת?

Anse La Farine, Seychelles , ריף אלמוגים מדהים

ישנן כמה אפשרויות. אפשר, כמובן, פשוט לשכור שנורקלים או להביא מהארץ, ולבחור חוף. אבל יש טעם להשקיע ולשכור את שירותיהם של מועדוני צלילה ושנירקול. כשכרישי הלוויתן מגיעים לאזור סיישל, למשל, מועדוני הצלילה מרימים רחפן-תצפית לאוויר. הרחפן בודק היכן מרוכזים כרישי הלוויתן – וכן ריכוז של דגים נוספים – בזמן אמת. על פי תוצאות התצפית, מכוון המועדון את הסירה שלו, המשמשת נקודת מוצא לצוללנים ולמשנרקלים. נכון, אפשר לראות בכל חוף אלמוגים ודגים – אבל כדאי לראות את הדברים השווים באמת, כדאי להשקיע.

ישנם מספר מועדוני צלילה מומלצים בסיישל. באי פרסלין, למשל, ממוקדם מועדון הצלילה והשנורקלינג Geoli Charters. מועדון זה מציע למבקרים בו מסעות דיג, סיורים בסירות מנוע, סיורים בסירות רגילות, השכרת ציוד ועוד. צוות המועדון מפורסם ביחס האדיב של וברמת השירות הגבוהה שלו.

בעיר ויקטוריה, באי מאהה המרכזי, כדאי להגיע למועדון Trek Divers Seychelles. מועדון זה מציע סיורים נהדרים, ומוכרים בהיותם המועדון הטוב ביותר באי הגדול הזה. מדריכי המועדון מסורים ביותר ומקפידים היטב על כל כללי הבטיחות. ניתן לראות בסיורים השנורקלינג כאן כרישים, צבים, דגים, והמון המון אלמוגים.

דגים, צבים, כרישים, שונית אלמוגים – בסיישל יש הכל מהכל

גם מי שלא אוהב להגיע למועדון צלילה עבור שנורקלינג, יכול למצוא בקלות מקום אידיאלי לשנירקול. ישנם מספר סיורים מומלצים במיוחד – שלא ניתן להגיע אליהם דרך חוף, אלא בסירה בלבד – וכן מספר חופים שפשוט מושלמים למטרה זו.

מי שמחפש חוויה פראית ועשירה במיוחד, שלא יוותר על סיור תת-ימי בפארק סנט אן מארין. פארק המרינה הזה, התת-ימי, מכיל את העושר הגדול ביותר של אלמוגים ודגים בכל האוקיינוס ההודי. ניתן להגיע לכאן בסיור מאורגן ומודרך בלבד, היוצא מוויקטוריה. הסיור יוצא בסירה בעלת תחתית שקופה, דרכה ניתן לראות את המתרחש מתחת לפני המים. לאחר העצירה בתוך שטחי הפארק הלאומי, מחולקות לתיירים פיסות לחם, להאכלת הדגים. כשכל הדגים מתרכזים בסביבת הסירה – זהו הרגע הנכון לקפוץ למים ולהתחיל לשנרקל. כאן, אפשר לראות גם את האלמוגים השחורים הייחודיים לאזור – מראה שלא ניתן לראות כמעט בשום מקום אחר.

סיור שנורקלינג מומלץ נוסף הוא באזור איי האחיות – גרנדה סור ופטיט סור. לכאן ניתן להגיע אך ורק בסירת צ'רטר, היוצאת מהאי פרסלין. איים בתוליים ופראיים אלה לא יושבו, ולכן, אין כאן הרבה הפרעה לחיים שמתחת למים. מומלץ מאוד להגיע לכאן לסיור – גם על פני האדמה, וגם מתחתיה. לפני ברביקיו וסעודה על החוף היפה של גרנדה סור, אין דבר נהדר יותר לעשות מאשר שחייה והתבוננות בחיים שמתחת לפני השטח.

מי שהגיע לאי פרסלין, ודאי הגיע גם לחוף המוכר ביותר של האי, הנחשב ליפה ביותר – אנסה לאציו (Anse Lazio). מלבד היותו חוף שמפורסם ביופי שלו, זהו חוף אידיאלי לשנירקול. הים הרגוע כאן מספק ראות מצוינת. הצבים הגדולים שבמקום רגילים לבני אדם, והם יאפשרו לך לשחות ממש בצמוד אליהם. על האלמוגים בחוף זה, אין צורך להכביר במילים – הם פשוט מקסימים.

באי לה דיג, מומלץ מאוד לצאת לשנירקול בחוף אנסה סורס דארג'נט (Anse Source d'Argent ). המים בחוף זה צלולים במיוחד, אפילו ביחס לסטנדרטים הגבוהים של איי סיישל. כאן, יש שפע של דגים ואלמוגים, כל כך קרובים לחוף שאפשר ממש לגעת בהם. אסור, כמובן, מאחר והנגיעה פוגעת באלמוגים והורסת אותם – אבל כמו שהאלמוגים קרובים ונגישים (אלו ששרדו), כך גם הדגים.

סיישל – שנורקלים, דגים, צבים אלמוגים, ים שקוף.

טיול בסיישל ללא שנורקל הוא כמו טיול באירופה ללא נעליים – אין דבר כזה. אם הגעת עד לכאן, זוהי חוויה שפשוט אסור להחמיץ. כל שנותר לעשות הוא לבחור את היעד הנכון עבורך, להרכיב את המשקפת – ולצלול לעולם ססגוני ועשיר, שאין שני לו על פני האדמה.

השנורקלינג ב ste anne marine נחמד, אבל הטוב ביותר בסיישל הוא זה שבאיים שליד לה דיג. ראינו דגים צבעוניים.
האי Moyenne מאוד יפה ויש בו גם צבים שאפשר לראות. הם מסתובבים חופשי.
גם בלה דיג צבים מסתובבים חופשי בדרך ל anse source d'argent.
התצפיות במסלולים לא אותו הדבר, כל אחד צופה על צד אחר של האי.
לדעתי לא ניתן ללכת לאיבוד בהם.
5/5 - (4 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!