חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האי אסטוב

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

הכירו את האי אסטוב - Astove Island

האי אסטוב סיישל הוא אחד האיים החיצוניים המרוחקים והמבודדים ביותר שיש במדינת האיים. זהו אי שהיה בעברו מיושב, עם סיפור ישן ומרתק במיוחד, אבל ננטש לפני כמה עשורים. מאז, הוא מהווה מוקד משיכה לדייגים, צוללנים, חוקרים ועוד. על האי המיוחד הזה יש מגוון כל כך רחב של דברים, שרבים בוחרים לעשות את המאמץ ולהגיע אליו.

אסטוב – אטרקציות, טבע, היסטוריה

האי אסטוב הוא למעשה אטול אלמוגים, השייך לקבוצת איי אלדברה. זהו אחד מהאיים החיצוניים של סיישל, ואחד המרוחקים ביותר ביניהם. יותר מאלף קילומטרים מפרידים בינו לבין האי מאהה. הגישה לאי איננה נוחה, אבל השהייה בו – נוחה עד מאוד.

האי היה לא מיושב, עד שבמאה ה-18 התרסקה באזור ספינה אשר הובילה עבדים ושלל. צוות הספינה הצליח לחלץ את עצמו וחזר אל אפריקה, אולם העבדים והזהב נשארו על האי. העבדים השתקעו במקום, הקימו בתים, יצרו קהילה וחיו את חייהם – במשך לא פחות משלושים שנה! במהלך חייהם על האי ניסו מספר ספינות לחטוף חזרה את העבדים, ולמכור אותם בשוק העבדים. העבדים, מן הסתם, התנגדו לכך בכל דרך אפשרית. לאחר שלושים שנה הצליחו לפנות את העבדים מהאי – למרות התנגדותם העזה. מספר שנים לאחר מכן, ספינה אחרת החלה לבצע חפירות ברחבי האי, ומצאה את האוצר שנקבר בו. בשנות השישים חיה על האי משפחה בריטית, אולם גם היא עזבה לאחר מספר שנים.

היום, האי מוכר כשמורת טבע, ומנוהל על ידי החברה לשימור האיים. החי בו מרתק חוקרים רבים, המגעים למקום כדי לחקור את הלגונה והדגים שחיים בה. האלמוגים המרכיבים את האטול נדירים ביופיים ובמראם, ומושכים אליהם המון צבי ים לאורך כל השנה.

האי אסטוב למטיילים

באי אסטוב יש שפע הרבה מאוד מה לעשות. קודם כל, הענף המפותח ביותר באי הוא כמובן הדיג. כמו רבים מהאיים החיצוניים של סיישל, זהו גן עדן אמתי לחובבי הדיג, והוא מתבצע כאן בצורה מקצועית. דייג באי אסטוב הוא חוויה בפני עצמה, והוא מתבצע בעזרת שירותיה של חברת דיג מקצועית. באזור, ניתן לתפוס דגים מגוונים במשקלים עצומים. בשל המשקל הגדול שלהם, הדיג נעשה פעמים רבות בצורה מוטסת.

מלבד הדיג, האי אסטוב מכיל בתוכו את אחד מאתרי הצלילה המרשימים של סיישל. ממש מתחת לאטול מתחבא קיר אלמוגים, מהגדולים ביותר באפריקה. הקיר, שהשתמר היטב לאורך השנים, הודות לבידודו של האי, מלא במערות קטנות. בתוך המערות נמים להם צבי ים לאורך הלילה, ונחים לאורך היום. מלבד האלמוגים המרשימים, במהלך הצלילה אפשר להיתקל כאן בדגי זהרון, דגים שפתוניים, ברקודות ועוד מגוון רחב של בעלי חיים ימיים. גם מעל לפני הים, הטבע כאן זוהר. על האי עצמו ישנם ארבעה סוגים שונים של עופות יבשה וכן צבי יבשה עצומים. צבי הים עולים אל החוף מדי שנה בכדי להטיל את ביציהן, בלאחר מספר חודשים בוקעות על החול.

אסטוב – מלונות כפריים ואירוח נעים

באי אסטוב פועל מלון אחד בלבד, ולו רק שישה חדרי אירוח. זהו בית האלמוגים של אסטוב (Astove Coral House), אשר הוקם בשנים האחרונות לשימושם של הדייגים ואנשי המחקר. המלון הקטן מציע אירוח כפרי ופשוט, אך נעים ומספק. במסעדת המלון מוגשות שלוש ארוחות קריאוליות מדי יום, טעימות ומגוונות.

התשובה לשאלה איך מגיעים לאי אסטוב היא – בדרך חתחתים. קשה להגיע לכאן. שייט לאי אסטוב הוא שייט ממושך מאוד, גם אם מפליגים מאיים קרובים יותר כמו האי פקרואר. קיים במקום מסלול נחיתה והמראה, אולם הם קטנים ופעילים רק לסירוגין. למרות הקושי בהגעה –האי אסטוב הוא מבין האיים היפים והמיוחדים שיש בסיישל. הוא בהחלט שווה את זה.

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!