Search
Close this search box.

הכירו את האי אסמפשן

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

הכירו את האי אסמפשן - Assumption

האי אסמפשן, סיישל, הוא אחד מבין האיים המרוחקים, שמאמץ ההגעה אליהם תמיד משתלם. זהו אי קסום, שקט, מבודד – אפילו יותר מיתר האיים של סיישל, המאופיינים כולם בשקט ושלווה. כאן, אפשר ליהנות באמת מהטבע במלוא הדרו – ומלוא הדרו בהחלט נמצא כאן. המים כאן הם אולי הצלולים ביותר בעולם, הדגים מגיעים לכאן במגוון עצום, והחוף כאן לבן ובתולי.

אסמפשן – מה יש לעשות?

האי אסמפשן הוא אי לא גדול, אחד מהאיים החיצוניים המרוחקים והמבודדים של סיישל. הוא נמצא צפונית למדגסקר, והיה שייך חלקית בעברו למדינת הודו. זהו אי אלמוגים עם חשיבות אקולוגית גדולה, והוא חלק מקבוצת איי אלדברה. כדי להגיע לאלדברה או ליתר איי הקבוצה, לרוב כדאי להגיע דרך האי אסמפשן. על האי נמצאות שתי דיונות חול מקסימות וגדולות. הדיונות הללו מרשימות למדי, והגבוהה ביניהן מגיעה לגובה של 32 מטרים! החול מהדיונות הופך את החוף של האי לחוף חולי ונעים, דבר מאוד לא אופייני לאי אלמוגים. המים בסביבת האי נחשבים לצלולים ובהירים במיוחד, אפילו ביחס לאוקיינוס ההודי ולחופי סיישל.

האי התגלה בשנת 1756 – יחסית מאוחר לאיי סיישל – על ידי קפטן ניקולס מורפי שהגיע למקום. הוא העניק לו את שמו – האי אסמפשן – על שם החג הדתי שנערך ביום שלמחרת הגילוי. בתחילת המאה הקודמת האי נמכר לאדם פרטי, שהחליט להפוך את האי לעסק רווחי. בתחילה, הוא הקים עליו מטע קוקוס. לאחר כמה שנים, הבין שמכמויות הצואה העצומות של העטלפים והעופות על האי, אפשר להרוויח יפה. הוא התחיל בכריית הצואה שהתייבשה, והחל למכור אותה כדשן. העסק הצליח מאוד יפה עבורו, אולם פגע אנושות באי. הכרייה חיסלה שטחים נרחבים מצמחיית האי, ופגעה קשות בבתי הגידול של העופות ובעלי החיים. היום הכרייה איננה חוקית, כמובן, ונעשים מאמצים לשקם את האי ואת החי שעליו.

אסמפשן – אטרקציות של ים וטבע

כאמור, החי על האי נפגע קשות במהלך השנים. חלק מהציפורים שחיו על האי נעלמו ממנו לחלוטין. היום נעשים מאמצים לסלק את הזנים הפולשים שהובאו לאי על ידי בני האדם, במטרה להחזיר את המינים המקוריים. במקביל לכך, נעשים מאמצים לשמור על החי הקיים באי. על האי חיה שממית מיוחדת, שאיננה נמצאת באף מקום אחר על פני כדור הארץ. בנוסף אליה, יש כאן צבי יבשה גדולים, סרטנים ועוד.

למרות הפגיעה בחי שמעל פני הים, מתחת לפני הים – הסיפור אחר לגמרי. זהו אחד מהאתרים התת-ימיים המרשימים והיפים ביותר שקיימים היום בעולם. הוא עד כדי כך מרשים ומיוחד, שסרט הטבע המפורסם "העולם השקט" צולם ברובו כאן. המים כאן צלולים להדהים, הרבה יותר צלולים מביתר איי סיישל. למרות הפגיעה בחי שעל פני האי, בחי שמתחת לאי – לא נגעו כלל לרעה. הדגים כאן משגשגים באופן חסר תקדים, עם תנאי מחייה נפלאים עבורם ואף לא הפרעה אחת. כמו שאפשר להבין, הצלילה באי אסמפשן היא אחת הצלילות המדהימות ועוצרות הנשימה ביותר שיש בעולם. פשוט אין עוד מקום כזה.

מלבד הצלילה, האי אסמפשן מתהדר בחוף מקסים במיוחד. אחרי יום של שנורקלינג וצלילה, מומלץ מאוד לשכב על החול הלבן והרך שלו למנוחה. המים הצלולים מרשימים גם מכאן, ולא רק ממעמקיהם. החול הלבן וההיעדר המוחלט כמעט לגמרי של תיירים נוספים, פשוט הופכים את המקום לחוויה אחת גדולה.

האי אסמפשן – איך מגיעים?

ניתן בעיקרון להגיע בשייט לאי אסמפשן, יש כאן נמל קטן, אולם הדבר לא מומלץ. מדובר בשייט ארוך ומייגע למדי. הכי כדאי להגיע בטיסה, סדירה או צ'רטר, שנוחתת על מסלול הנחיתה שפועל באי. אין באסמפשן מלונות, כך שהמבקרים ייאלצו לישון ביאכטה או באי שכן. בכל מקרה, אין ספק כי מדובר באחד הטיולים המרשימים והמפעימים ביותר שיש לסיישל להציע, ובהחלט לא כדאי לוותר עליו.

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!