חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האי פטיט סור

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

האי פטיט סור, סיישל, הוא אחד משני איים תואמים: Grand Soeur ו-Petite Soeur סיישל ידועה במגוון האיים שלה, ושני אלה קרובים במיוחד זה לזה. שני האיים יחד נקראים “האחיות” פטיט סור הוא כמובן האחות הקטנה מבין השתיים. אלו שני איים בבעלות פרטית, שחרטו על דגלם את הפסטורליות והיופי. ביקור באיים האלה פשוט לא יכול לאכזב.

מה יש לעשות באי פטיט סור?

פטיט סור הוא אי קטן מאוד, רק 34 דונם בסך הכל. קו החוף שלו סלעי למדי, כך שאין בו יותר מדי חופים לבנים וקסומים. עם זאת, מרכז האי מיוער בסבך של ג’ונגל טרופי צפוף. חיים כאן ציפורים מיוחדות שאפשר להתקרב אליהן עד למרחק נגיעה, צבי ים, המטילים כאן את ביציהם, סרטנים ועוד. האי מוקף אלמוגים רבים וססגוניים, המושכים אליהם מגוון עצום של דגים ממינים שונים וצבעים שונים. באופן כללי, הטבע כאן פשוט נראה כמו גלויה. כשמגיעים אל האי, מרגישים כאילו נכנסנו לתמונת הרקע של המחשב.

מלבד היער הצפוף שנמצא על האי, יש בו גם רכס קטן. הרכס אמנם קטן, ומתנשא רק לגובה 105 מטרים (רק לשם השוואה, ירושלים בגובה 800 מטרים). עם זאת, אין הרים גבוהים יותר ממנו באזור, והוא משקיף מהנקודה הגבוהה ביותר לנופים עוצרי נשימה. האי הירוק עצמו, האוקיינוס הכחול והצלול, והאיים הסמוכים – נוף שכל אחד צריך לראות, לפחות פעם בחיים.

האי נמצא קרוב מאוד לאי לה דיג, 5 קילומטרים ממנו בסך הכל. למרות הקרבה הפיזית, זהו אי פראי ובתולי, שמעולם לא יושב על ידי בני אדם. ובהחלט רואים זאת – הטבע כאן מופיע במלוא הדרו.

אטרקציות באי פטיט סור

האי פטיט סור הוא אי בבעלות פרטית. בשנת 2005 הוצעו שתי האחיות – פטיט סור וגרנד סור – למכירה. שני האיים נקנו על ידי מלון היוקרה והפאר שאטו דה פוי (Le Château de feuilles), שנמצא באי פרסלין. במהלך סוף השבוע, עומדים האיים לרשותם הבלעדית של אורחי המלון. עם זאת, במהלך השבוע האיים נפתחים, וכולם מוזמנים להגיע אליהם לביקור.

הביקור באי לרוב ייעשה בנוסף לביקור באחות הגדולה, גרנד סור. אין על האי מכוניות, מבנים ובטח ובטח שלא נמל תעופה. הדרך היחידה להגיע הנה היא באמצעות שייט במים השקטים והרגועים של האוקיינוס ההודי. ניתן לראות את האי מהחופים הזהובים והבתוליים של גרנד סור, הקרוב אליו. פטיט סור מציע למבקרים בו חווית טבע נפלאה, עם דגש על שקט. מאחר ומדובר באי פרטי, אין כאן הרבה מאוד מבקרים. לא ניתן להשוות את מספר המבקרים בפטיט סור למספר המבקרים בלה דיג, למשל. זהו אי מבודד, שקט, הטובע בציוצי ציפורים ורחשי הגלים.

מומלץ מאוד לצאת לאחד מהסיורים הרגליים הקיימים באי. האי מלא בשבילי טיולים המסומנים בבירור, ומציעים אפשרויות טיול נהדרות ביער הטרופי הסבוך. במהלך הטיול ניתן להתרשם פה מהחי הפראי: הצבים הגדולים, הציפורים המקננות בין שורשי העצים, הסרטנים. צמחיית האי גדלה גם היא פרא לאורך השנים, ואם יורדים מהשביל אפילו רק צעדים ספורים – מרגישים כמו בתוך ג’ונגל אמתי ורחב ידיים, בו אפשר לתעות שעות.

אמנם אין כאן חופים קסומים, אולם אטרקציות המים של פטיט סור בהחלט שוות בדיקה. מיקומו הנהדר של האי ושוניות האלמוגים הנפלאות הסמוכות אליו הופכות את החיים התת-ימיים שלו לגן עדן של ממש. מומלץ מאוד להגיע הנה לצלילה. צוללנים מורשים יכולים למצוא כאן כמה מאתרי הצלילה המרשימים והמענגים ביותר באוקיינוס ההודי. גם אם אין לך רישיון צלילה, אין דבר. עם שנורקל וסנפירים, אפשר ליהנות מחוויה נפלאה לא פחות. הדגים, האלמוגים, הגלים הרגועים – יש כאן את כל מה שצריך בשביל חוויה ימית מושלמת.

פטיט סור – שקט ושלווה באמצע האוקיינוס

מן הסתם, אין מלונות בפטיט סור. גם מאחר והאי נמצא בבעלות פרטית של מלון, שלא בדיוק יאשר הקמת תחרות באי שלו עצמו, וגם בגלל קוטנו של האי. בעצם, אין כאן מבנים כלל, מה ששומר על הטבעיות והפראיות של המקום. כדי להגיע לכאן, יש לתאם את ההגעה מול המלון שאטו דה פוי. ומומלץ מאוד לעשות את זה: סלעי הגרניט האדומים, הטבע הבתולי, האוקיינוס הכחול. כאן, אפשר להיכנס לתוך גלויה, ולהישאר בה לכל אורך היום.

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!