Search
Close this search box.

האי הפרטי איל דו נורד – Ile du Nord

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

האי איל דה נורד הוא אי מקסים בסיישל. בניגוד לאיי יוקרה אחרים, באי הזה העיקר הוא שימור הטבע והאקולוגיה. בניגוד לאיים אקולוגיים אחרים בסיישל, כאן – שימור הטבע לא בא על חשבון רמת הנופש. באי הזה, אפשר למצוא שילוב מושלם בין חופשה יוקרתית ברמה גבוהה, לבין בנייה ירוקה, שמירה על איכות הסביבה ואקולוגיה.

איל דו נורד – אי פרטי בסיישל

ישנים מספר איים פרטיים בסיישל, כמו אי הציפורים למשל. אבל בניגוד לאי הציפורים, בו אפשרויות הלינה הן פשוטות מאוד ועיקר הטיול בהם הוא לראות את הטבע ולא להפריע לו – כאן, בהחלט יש אפשרויות אירוח ברמה גבוהה. זהו אי קטנטן, שני קילומטרים רבועים גודלו בסך הכל. האי שופע צמחייה אפילו ביחס לסטנדרטים של סיישל. כמעט כולו מכוסה בצמחייה עבותה וצפופה. ישנם שני חופים מקסימים באי – החוף המזרחי והחוף המערבי. יתר החופים מכוסים כליל בצמחים, ואינם מתאימים לרחצה.

בעבר, פעל באי מטע קוקוס. מטע הקוקוס היה כושל למדי, ונסגר לפני שנים. עם זאת, המטע עצמו והפועלים שעבדו בו לא שמרו כיאות על האי. הם הותירו אחריהם צמחים זרים, שאינם גדלים במקור על האי, וכן בעלי חיים פולשים. החיים הזרים האלו פגעו קשות במאזן האקולוגי הטבעי של האי. היום, החי באי אינו מסוגל לשקם את עצמו בכוחות עצמו.

כאן נכנס לתמונה בעליו הנוכחיים של האי. האדם שקנה את האי, החליט לשמור בכל מחיר על המאזן האקולוגי הקיים באי, ולשקמו ככל הניתן. על אף האירוח היוקרתי בהחלט שהוא מציע, כאן, הטבע הוא העיקר.

איל דו נורד – האם מותר להגיע?

בהחלט כן, ואפילו רצוי. באיל דו נורד מלון אחד הנקרא North Island, a Luxury Collection Resort, Seychelles , ובו 11 ווילות פאר שהוקמו כולן מחומרים ירוקים וידידותיים לסביבה. אין כאן פלסטיק או חומרים מזהמים. חלק מהכנסות המלון נתרם למען שיקום האי, ושימור הטבע שבו. כלומר, התשלום שלך על החדר – הולך למטרה מאוד טובה וחשובה.

המלון עצמו נבנה בסטנדרט גבוה מאוד, ומציע לאורחיו שתי מסעדות מצוינות, ושני ברים הממוקמים על החוף היפה. הווילות כולן כוללות גינה פרטית, המסיימת בחוף. במקום יש בריכות מים עמוקים, בריכות חיצוניות, מרכז צלילה, בריכת שחייה עם זרמים, ספא ומרכז כושר ועוד. אנחנו לא מדגישים סתם שזו מלון ברמה גבוהה ביותר – כאן בחרו הנסיך וויליאם וקייט מידלטון לבלות את ירח הדבש שלהם, וזה בהחלט אומר הכל.

איל דה נורד – מה יש לעשות?

יש באיל דו נורד אטרקציות ים, האופייניות ביותר לאיי סיישל, אבל בסביבה נהדרת. מומלץ מאוד לצאת לשחייה או לשנורקלינג באזור החופים המבודדים והשמורים, המלאים חי. באי מתקיימים סיורים רגליים, ואפשר לטפס אל ראש ההר הוולקני – 180 מטרים בסך הכל – לתצפית נהדרת. יש כאן אפשרויות של דיג, צלילה, קיאקים, גלשני רוח, טיולי אופניים ועוד.

אל האי ניתן להגיע אך ורק באמצעות מסוק, לאחר טיסה בת 20 דקות שלרוב יוצאת מהאי מאהה. בעל האי מסרב בכל תוקף לאשר הגעה בדרך אחרת, מחשש לכניסת מזיקים נוספים לאי. מיותר לציין כי כניסת חולדות לאי, משמעה הרס אקולוגי בלתי ניתן לתפיסה – ועל כן, אין מה לנסות להגיע הנה בשייט או במטוס.

איל דה נורד – טבע, אבל לא מעל הכל

לא רק חובבי הטבע ייהנו מביקור מאיל דה נורד. זהו אי קסום, שמור היטב, המציע חוויה של אותנטיות וטבע לצד חוויה של פאר ויוקרה. שמעת פעם על שילוב נפלא יותר מזה?

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!