חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דייג בסיישל – כל מה שצריך לדעת

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

חוויות דייג בסיישל - לדוג בסיישל? כל מה שצריך לדעת!

כשחושבים על טיול בסיישל רוב האנשים חושבים על ירח דבש, שנורקלים במים צלולים, ארוחה על החוף לאור השקיעה. אבל המשוגעים לדבר, מיד חושבים על דייג. המים הצלולים והאלמוגים הרבים מושכים אליהם אלפי מינים שונים של דגים, נדירים יותר או פחות. בתחומי סיישל יש הרבה אזורי דייג פוריים במיוחד, שמכל העולם מגיעים במיוחד אליהם. טיול דיג בסיישל הוא אולי לא ירח הדבש האידיאלי לזוג צעיר, אבל לחובבי הדיג – אין חופשה מושלמת מזה.

דייג בסיישל

סיישל היא אחד מאתרי הדיג הפופולריים והאהובים ביותר בעולם. דייגים רבים מכל רחבי העולם מגיעים הנה שוב ושוב, בכל שנה, כדי ליהנות מדייג איכותי עם שלל טעים במיוחד. כל אחד יכול לדוג בסיישל. בין אם מדובר בדייג מנוסה שכבר צבר מאות שעות ניסיון באתרים שונים ברחבי העולם, ובין אם מדובר בדייג מתחיל שזוהי הפעם הראשונה בחייו שהוא מחזיק חכה.

דייג בסיישל – האיים הפנימיים

יש להבחין בין שני אזורי דייג שונים ונפרדים בסיישל: האיים הפנימיים, והאיים החיצוניים. שתי הקבוצות נבדלות זו מזו מאוד. בכל אחת טכניקת הדייג שונה, הדגים המגיעים לאזור שונים, ומשך הדיג משתנה.

בקבוצת האיים הפנימיים, אפשר לצאת לטיולי דיג של יום או חצי יום דרך סוכנויות טיולים רבות. הדיג במאהה לרוב יצא עם כלי שיט גדולים ומפוארים יותר, כיאה לאי הגדול והמרכזי ביותר. מכאן, רוב הדייגים באיים הפנימיים יוצאים. בפרסלין ולה דיג יש פחות ביקוש וגם פחות סירות דיג. מצד אחד, אי אפשר למצוא כאן ספינות גדולות ומרשימות. מצד שני, זה אומר שיש הרבה פחות דייגים בכל שטח דייג. טיול הדיג בפרסלין ולה דיג נוטה להיות בתעריף זול יותר, מאחר והאיים קרובים יותר לאזורי הדיג. נדרש פחות שיט כדי להגיע אליהם, מה שגם מותיר זמן רב יותר לדיג עצמו.

האיים הפנימיים מציעים חוויה נהדרת של דייג בסיישל, והם נפלאים במיוחד עבור הדייג המתחיל. כל חובב יוכל ליהנות כאן מחוויה נהדרת ומוצלחת במיוחד. צוותי הטיולים בעלי הכשרה מצוינת, ומנוסים במיוחד בעבודה עם דייגים מתחילים. לא משנה מהי רמת הדיג שלך, המדריכים יוכלו להכווין אותך לדיג מוצלח ונהדר. אם מדובר בדייגים חובבים ומתחילים, סביר להניח שאין ברשותם ציוד דיג אישי. על פי רוב, מומלץ מאוד לשכור את הציוד מחברת הטיולים, ולא לקנות ציוד מסורבל שאחר כך ייאלץ להיסחב חזרה במטוס ארצה.

דייג בסיישל – האיים החיצוניים

בניגוד לאיים הפנימיים, האיים החיצוניים הם סיפור אחר לגמרי. כאן, הדיג מתאים יותר לדייגים מנוסים וותיקים. הדיג כאן הוא אתגרי בעיקרו, ויכול לספק חוויה נהדרת עבור מי שמחפש התרגשות. הדגים כאן מגיעים לגדלים בלתי נתפסים, ושוקלים עשרות קילוגרמים. הרבה משיאי גינס בנושא דיג נקבעו כאן. באיים החיצוניים, דיג הזבובים והדיג המוטס הן טכניקות נפוצות ביותר. מעבר לגודל המרשים של הדגים, באיים החיצוניים חיים דגים נדירים מאוד, שקשה לתפוס במקומות אחרים ברחבי העולם. מומלץ מאוד שלא לוותר על חוות הדיג הלילי, בו תופסים דגי ברקודה וכרישים מסוגים שונים. זוהי חוויה אחרת לגמרי, והיא שווה כל רגע. העונה המומלצת ביותר לדיג ספורטיבי באיים החיצוניים הוא בנובמבר-מאי.

הדיג באיים החיצוניים הוא ארוך וממושך יותר מהדיג באיים הפנימיים. אם באיים הפנימיים טיול דיג ממוצע הוא טיול יומי, כאן המצב הוא אחר. כאן, הדייגים מתמקמים בכפרי אירוח קטנים המיועדים ספציפית לדייגים, ושוהים באיים מספר ימים. האיים דזרוצ'ס ואלפונס מתאפיינים לרוב בטיולי דייג של מספר ימים. האיים רחוקים יותר, כמו פרובידנס, פרקואר וקוסמולדו, טיולי הדיג לרוב יימשכו באזור השבוע.

רוב האיים החיצוניים נמצאים מחוץ חגורת הציקלון, ואין חשש לבקר בהם לכל אורך השנה. רק האיים הדרומיים ביותר נמצאים בסכנה בעונה הרלוונטית, ואליהם אין להגיע בתקופת הציקלונים.

חוקי הדייג בסיישל

בסיישל, הדיג הוא חוקי לחלוטין. אין צורך ברישיון דיג עבור אף טכניקה – לא עבור דיג מסורתי באיים הפנימיים, ולא עבור דיג ספורטיבי יותר באיים החיצוניים. עם זאת, קיימים אזורים בהם הדיג נאסר לחלוטין. בשמורות ימיות, 200 מטרים מחופים שהם שמורות טבע ובאזורים נוספים. באזורים האסורים, נמצאים פקחים סיישלים אשר אוכפים את האיסור. בנוסף לכך, בסיישל אסור להשתמש ברובה חניתות ובצלצלים. אביזרים אלה מוחרמים מיד עם הכניסה לסיישל. כריש הלוויתן מוגדר כמין מוגן, ואסור לפגוע בו.

מדינת סיישל מעודדת את הדיג ורואה בו ספורט חשוב המתקיים בשטחה. עם זאת, המדינה שמה דגש גדול שימור החי והטבע שבה. הדיג נמצא בפיקוח הממשלה, על מנת להבטיח את המשך קיום החיים הימיים העשירים במדינה. בסופו של דבר, טיול דייג בסיישל מבטיח חוויה נפלאה עבור הדייגים, שיחזרו הביתה עם בטן מלאה ופה מלא חוויות.

5/5 - (1 vote)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!