Search
Close this search box.

הכירו את האי בירד – אי הציפורים

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

האי בירד בסיישל (Bird Island, Seychelles) הוא האי הצפוני ביותר במדינה. בניגוד ליתר איי סיישל, כאן האי משרת את הטבע, ובני האדם הם אלה שצריכים להתחשב ולהתאים עצמם אליו. זהו אחד האיים הייחודיים ביותר בעולם, והוא מציע חוויה פראית ואותנטית לחלוטין עבור אוהבי החי והצומח. בין אם מדובר בטיול משפחתי עם ילדים קטנים שרק מחפשים את הצב הבא, ובין אם מדובר בטיול זוגי ורומנטי – האי בירד הוא חוויה מדהימה, המסחררת את כל החושים.

האי בירד – ירוק בעיניים, גלי-ים באוזניים

האי בירד, שידוע יותר בכינוי "אי הציפורים", הוא אי קטנטן, צפונית למאהה. היקף האי כולו הוא חמישה קילומטרים. בין החוף המזרחי ביותר לחוף המערבי ביותר יש בסך הכל חמש דקות הליכה. זהו אי אלמוגים גדול, ועשיר מאוד.

האי הזה הוא גן עדן לחיות. האי נמצא בבעלות פרטית, ובעליו הוא אדם אוהב טבע – וזה מורגש. מטרת האי כולו היא לשמר את הטבע הייחודי שלו, עם כל המאפיינים המיוחדים לאי. הבעלים, יחד עם מדינת סיישל הפועלת לשימור הטבע שלה, מונעים בכל מחיר כניסת מינים חדשים לאי. עכברים, נחשים, ארנבות ואפילו ציפורים טורפות – כל אלה מהווים סכנה של ממש למאזן האקולוגי העדין שהתפתח באי במשך מיליוני שנים. באי, רמת הניקיון גבוהה מאוד. אי אפשר למצוא כאן שום שקית ניילון שנזרקה על החוף (חס וחלילה!), אף בדל סיגריה שהושאר מאחור. כאן החיים הטבעיים הם השליטים, ובני האדם מוזמנים להסתכל, לצפות, לחוות – אבל בהחלט לא להפריע.

האי בירד - אי הציפורים של סיישל

 גן עדן של טבע הוא האי בירד, מלונות פאר אינם בנמצא כאן. מאחר והאי נמצא בבעלות פרטית, ובעליו בהחלט לא מחפש את הפאר והיוקרה על חשבון הטבע, אין כאן מלונות כלל. באי יש מקום לינה אחד, המבוסס על בקתות בונגלו, ושייך לבעלים. המקום מתאפיין בפשטות גדולה, אבל מציע חווית אירוח ברמה טובה. אפשרות הלינה היחידה היא בקתת עץ, שחלונותיה נטולי הזגוגית מאפשרים לבריזת הים לחדור לחדר לכל אורך היום. בחדרים אין טלוויזיה, ובהחלט אין מתקני פאר אחרים כמו ג'קוזי או סאונה. הארוחות המוגשות כאן מורכבות מחומרי גלם בסיסיים יחסית ומגוון המנות מצומצם, אבל כל אחד יוכל למצוא כאן מה לאכול והמנות עצמן נהדרות.

רק חצי שעה טיסה ממאהה, וכל הטבע והיופי הזה יכול להיות בהישג ידך. עם ילדים או בחופשה רומנטית, לחובבי הטבע זהו המקום להיות בו.

דגים אוכלים מהאלמוגים, ציפורים אוכלות דגים

המאזן האקולוגי המרשים של האי בירד מספק הצצה מדהימה לחיים הטבעיים, בצורה מגוונת ועשירה במיוחד. האי בירד, אטרקציות הטבע והאותנטיות –מילים שבדרך כלל באות ביחד. האי, כאמור, הוא אי אלמוגים עשיר. האלמוגים (שנשמרו היטב לאורך השנים) מושכים אליהם מאות סוגים שונים של דגים, בכמויות גדולות. הדגים מושכים למקום עופות ים, המתגוררות על האי בשל השפע הרב של דגי המאכל הנמצאים במקום. מאחר והציפורים התפתחו על אי, ללא טורפים, הן אינן פוחדות מבני אדם. אפשר להתקרב לציפורים ממש עד למרחק נגיעה – אפילו לגוזלים, בעת שהוריהם שומרים עליהם! – מבלי להבריח אותן. גן עדן לילדים סקרנים, ללא ספק, אבל חוויה נהדרת גם למבוגרים. מאחר ולציפורים אין כל אויב על האי, הן מקננות לא על צמרות העצים, כמו שאנחנו רגילים. באי הציפורים, קיני הציפורים נמצאים כולם על הקרקע, בין שורשי העצים. כלומר, לא רק שהציפורים מאפשרות לבני האדם להתקרב אליהן בחופשיות – הן נמצאות במקום נגיש לכל!

מלבד העושר העצום של הדגים החיים סביב האי, יש באי מאות אלפי ציפורים. ישנן כחצי מיליון שחפיות כהות – והן רק זן אחד מיני רבים מהציפורים החיות באי. מלבדן, חיות בו גם מאינה מצויה, סנונית, יסעורים, תור מדגסקר, יונות בר, שחפים ועוד. לקראת השקיעה, כל אלפי הציפורים הללו שבות מן הציד בים, וממלאות את השמיים לחלוטין. כשמסתכלים למעלה, לא ניתן לראות דבר מלבדן. לאחר האכלת הגוזלים, הן נרדמות, ומתעוררות שוב בשעות הבוקר המוקדמות ליום נוסף של דיג. כל הציפורים הללו חיות בשכנות לצבי ענק מסוג אלדברה, ולאלפי סרטנים שניתן לראות בהמוניהם על החוף המערבי בשקיעה.

אז מה יש לעשות באי בירד? כנראה שכבר הבנת. מלבד כל הטבע הזה, מומלץ מאוד לצאת לשנורקלינג קצר. למה ליהנות רק מהצבים, הסרטנים והציפורים, כשאפשר לשחות עם אלפי דגים?

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!