Search
Close this search box.

האי מריאן

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

הכירו את האי מריאן - Marianne

 האי מריאן סיישל הוא אי קטן ופחות מוכר למטיילים בסיישל – אבל מוכר מאוד לצוללנים וחובבי הים בכל רחבי העולם. גודלו של האי לא מעיד על הייחודיות הגדולה שלו ועל חשיבותו האקולוגית. המים הצלולים והכחולים שלו, החוף הלבן והמקסים, והיער הטרופי הצפוף שבמרכזו – כל אלה מצטרפים לחיים התת-ימיים העשירים ביותר שלו. מה שמתרחש כאן מתחת למים מרשים מאוד, אפילו ביחס לסטנדרטים הגבוהים של איי סיישל ושל האוקיינוס ההודי.

מה יש לעשות באי מריאן?

האי מריאן הוא אי גרניט קטן, מקבוצת האיים הפנימיים של סיישל. האי הקטן והיפה הזה קרוב מאוד לאיי האחיות גרנד סור ופטיט סור, וכן לאי פליסיטי. מבין האיים הגדולים, הוא קרוב למדי לאי לה דיג. רוב קו החוף של האי סלעי מאוד, אבל בצדו המערבי יש חוף יפיפה עם חול לבן ורך, צל עצים ומים צלולים. על פני האדמה, על האי חיים סרטנים, שממיות, ועופות מים. מתחת לפני הים, האי מוקף בשוניות אלמוגים ססגוניות שנשמרו היטב לאורך השנים. האלמוגים מושכים אליהם מגוון רחב מאוד של דגים – רחב יותר מיתר האיים, המוקפים גם הם אלמוגים. החיים הימיים כאן מתאפיינים בצבעים בוהקים ונהדרים, התרחשויות, ועומס גדול של דגה.

היום האי איננו מיושב. בעבר חיו פה כמה עשרות אנשים, שניסו לגדל מטעי קוקוס ותירס. למרבה הצער, זה היה רעיון רע מאוד: מטעי הקוקוס הרסו את בתי הגידול של ציפור יחידה ומיוחדת. ציפור העין הלבנה של מריאן (Marianne white-eye) הייתה ציפור נדירה ביותר, שחיה אך ורק בשטחו של האי ולא בשום מקום אחר בעולם. מטעי הקוקוס – שהיו כושלים  למדי וננטשו לאורך השנים– הביאו להכחדתה הסופית של הציפור. היום, ניתן לראות רק פוחלץ שלה באחד המוזיאונים באנגליה.

מריאן – טיולים של מים וצבע

אין במריאן אטרקציות רבות, מלבד אטרקציית הים. בחלקו הדרומי של האי נמצא אתר צלילה ברמה עולמית, שצוללנים מכל רחבי הגלובוס מגיעים אליו במיוחד. הצלילות כאן הן כמות בתנאי ראות אידיאליים במיוחד, אבל הם נערכים גם באחד המקומות הכי עשירים בחיים ימיים שאפשר לדמיין. בזמן הצלילה, אפשר לראות כאן אלמוגים מדהימים, שוניות עצומות, ומגוון כמעט בלתי נתפס של דגים. כרישי לוויתן, כרישי מפרקתן הבינים, צלופחי מוריי, דגי טחניים, דגי ברקודה, כרישים אפורים – על חלק מהדגים הללו, צריך לחפש בגוגל כדי לגלות מה הם בכלל!

מלבד הצלילה, כמובן שאפשר ליהנות מאוד גם משנורקלינג באזור. החיים הימיים המרשימים הללו, מרשימים גם במבט מלמעלה. כמנוחה מהצלילה – או בחלופה, עבור מי שאיננו צולל – מומלץ מאוד להיכנס לאוקיינוס לשחייה קלה עם שנורקל ומשקפת.

שייט לאי מריאן

אין במריאן מלונות מומלצים, או מלונות כלל. לא ניתן להישאר ללון על האי. ההגעה אליו היא רק באמצעות חברה מאורגנת המוציאה את השיט לאי, ואחראית עם לצלילה ולשנירקול. אם אפשר, כדאי לבחור בחברה המספקת גם ארוחת צהריים. הכי פשוט ונוח לצאת דרך מרכז הצלילה שבאי לה דיג, הנקרא La Digue Island Lodge. מי שלא מעוניין להגיע ללה דיג עבור היציאה לשיט, יכול לבחור לצאת גם מאזור פרסלין המרוחק יותר.

במריאן מזג אוויר אופייני לאיי סיישל: מושלם. חם כאן לאורך כל השנה, והלחות הופכת את הטבילה במים הנעימים לנפלאה אפילו יותר. כדאי מאוד להגיע בחודשים המתאימים לעונת הצלילה, על מנת ליהנות מראות טובה במיוחד בתוך המים. מי שיודע לצלול, וגם כל מי שאוהב ומעריך את החיים בים – פשוט צריך להגיע לאי מריאן.

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!