חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

העם הסיישלי – תרבות מקומית בסיישל

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

 איי סיישל הם כור היתוך של תרבויות שונות, עם השפעות מאפריקה, אירופה ואסיה.
המקומיים, המכונים "הסיישלואה", הם עם ידידותי ומסביר פנים שגאה במדינת האיים הייחודית שלהם.
הנה כמה דברים שכדאי לדעת על התרבות והמנטליות, כיצד להתנהג, ממה לזהר ואיך ליצור אינטראקציה עם המקומיים במהלך החופשה שלכם

תקשורת מומלצת עם הסיישלים:

  1. שמרו על כבוד ונימוס: נימוס מוערך מאוד בתרבות סיישל. חשוב לברך אנשים בחיוך ולהראות כבוד לזקנים או לבעלי תפקידי סמכות. באמצעות "Mr" (מיסטר, מר) או "Miss" ואחריו שם המשפחה של האדם הוא צורת כתובת נפוצה בין הסיישלים עצמם, אלא אם צוין אחרת.
  2. גלו רגישות תרבותית: איי סיישל היא חברה רב-תרבותית, ולכן חשוב להיות רגישים מבחינה תרבותית. הימנעו מהנחת הנחות או הכללות לגבי אנשים על סמך מוצאם האתני או הרקע שלהם. חבקו והעריכו את הגיוון שאתם נתקלים בו גם בין הסיישלים עצמם.
  3. התחברו לקצב החיים הרגוע: לאנשי סיישל יש בדרך כלל גישה נינוחה לזמן. דייקנות מוערכת, אך אין זה נדיר שאירועים או פגישות מתחילים מעט מאוחר מהמתוכנן, כמו גם זמן ההמתנה לשירות ולאוכל. היו סבלניים ומסתגלים בכל הנוגע לניהול הזמן שלכם בחופשה.
  4. שמרו על הסביבה: איי סיישל מתגאים ביופיים הטבעי ומחויבים לשימור הסביבה. כבדו את הסביבה בכך שלא תזרקו או תשאירו אחריכם פסולת ועקבו אחר ההנחיות הידידותיות לסביבה, גם במהלך פעילויות כגון שנורקלינג או טיולים רגליים.

בסך הכל, אנשי סיישל מסבירי פנים ופתוחים לאינטראקציות עם מבקרים. על ידי כבוד, אימוץ תרבותם וגילוי עניין באורח חייהם, סביר להניח שתהיה לכם חוויה חיובית באינטראקציה עם התושבים.

תרבות ומנהגים של הסיישלים:

– סיישלים ידועים בגישה הנינוחה וה"Laid Back" שלהם לחיים. הם מעריכים משפחה, קהילה ואירוח.

– רוב תושבי סיישל הם נוצרים, אבל יש גם מספר משמעותי של הינדים ומוסלמים באיים.

– קריאולית היא השפה המדוברת ביותר באיי סיישל, אך גם אנגלית וצרפתית מדוברות ומובנות. ללמידת מילים בסיסיות באוצר המילים הקריאולי, לחצו *כאן* (קישור)

– סיישלים ידועים באהבתם למוזיקה, ריקודים ומנהגים. ייתכן שתהיה לכם הזדמנות לראות מופעי מוזיקה וריקוד מסורתיים במהלך שהותכם.

כללי התנהגות:

– סיישלים הם בדרך כלל ידידותיים ומסבירי פנים לתיירים, אבל חשוב לכבד את התרבות והמנהגים שלהם. הם שונים מאתנו הישראלים במנטליות שלהם, בקצב שלהם ובהתנהלות שלהם, ולכן מומלץ להתנהג איתם בנימוס ובסבלנות ולכבד את השירות והמחירים שהם מציעים.

– כדאי להתלבש בצניעות בעת ביקור בכפרים מקומיים או במקומות פולחן.

– קבלו את פני המקומיים בחיוך וב"שלום" או "בונז'ור" ידידותיים (בהתאם לשפה המדוברת).

– שימו לב: זה נחשב גס ו"חצוף" להצביע עם האצבע, אז כדאי להשתמש ביד או להנהן בראש במקום זאת.

– במידה ומזמינים אתכם למקום מקומי, נהוג ומנומס להביא מתנה קטנה כמו פירות, פרחים או מזכרת קטנה.

אזהרות:

אמנם הסיישלים לא נחשבים למסוכנים, ואיי סיישל הוא בדרך כלל יעד בטוח למטיילים. עם זאת, כמו כל מקום אחר בעולם, חשוב לנקוט כמה אמצעי זהירות ולהיות מודעים להיבטים מסוימים לפני הביקור:

  1. בטיחות אישית: בעוד שבסיישל יש שיעור פשיעה נמוך יחסית, זה תמיד רעיון טוב לנקוט באמצעי זהירות בסיסיים כדי להבטיח את הבטיחות האישית שלך. שימו עין על החפצים שלכם, במיוחד באזורים צפופים או אתרי תיירות. הימנע מהצגת פריטים יקרים או נשיאת כמויות גדולות של מזומנים.
  1. סכנות טבעיות: איי סיישל מועדים לסכנות טבעיות מסוימות כמו זרמי אוקיינוס חזקים, במיוחד בעונת המונסון (נובמבר עד מרץ). שימו לב לאזהרות מקומיות והקפידו על הוראות הבטיחות בעת עיסוק בפעילויות מים. בנוסף, נקטו באמצעי הזהירות הדרושים בזמן טיול או בשבילי הטבע.
  1. תחבורה: היזהרו בעת שימוש בתחבורה ציבורית, במיוחד בלילה. מומלץ להשתמש במוניות מורשות או לארגן הסעות דרך מקורות מוכרים או המלצות. אם אתם שוכרים רכב, הכירו את חוקי הנהיגה המקומיים ונקטו באמצעי הזהירות הדרושים בכבישים. מהנסיון שלנו, האוטובוסים בסיישל לא נוטים לנהוג בזהירות.

בגדול, אין מה לדאוג – ואם תשתמרו על הכללים המקובלים, אין סיבה שתהיה בעיה!
על ידי אימוץ אורח החיים וטעימה מהתרבות שלהם, גם תזכו להערכה רבה יותר מהמקומיים, תעשירו את החופשה שלכם ותוכלו לקבל חוויה בטוחה ומהנה בזמן הביקור שלכם.

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!