חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האי פרובידנס

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

הכירו את האי פרובידנס - Providence Island

האי פרובידנס הוא אחד האיים המבודדים והנידחים ביותר שיש בסיישל. אם רובינזון קרוזו היה מגיע לכאן, ששת לא היה מצטרף אליו – שניים זה יותר מדי אנשים עבור האי השקט והריק הזה. זהו למעשה אטול אלמוגים ענק, עם לגונה רדודה ורחבה במיוחד, המתהדר בחיים עשירים ושוקקים – גם מעל פני הים, וגם מתחתיו.

פרובידנס סיישל - חלק מקבוצת האיים "Farquhar"

האי פרובידנס נמצא בחלקו הצפוני של אטול פרובידנס, והוא בעצם חלק מהאטול עצמו. זהו אחד מהאיים החיצוניים של סיישל, העשויים אלמוגים וחול. הוא מרוחק למדי מהאיים המרכזיים, ונמצא יותר מ-700 ק”מ מערבית למאהה. הגישה לכאן מורכבת, ולא קלה. אטול האלמוגים עצמו גדול מאוד – גדול יותר מאטול אלדברה המפורסם. אורכו הוא 44 ק”מ, ורוחבו 12. רובו של האטול הוא הלגונה הרדודה, ורק חלק קטן מאוד הוא שטח יבשתי.

האי פרובידנס עצמו הוא אי קטן, אולם לא קטנטן – 157 דונם גודלו. יחד עם האי סרף, בדורם האטול, מגדירים שני האיים את גבולותיו של האטול. האי עצמו התגלה כבר לפני מאות שנים, ב-1501. עם זאת, את שמו הוא קיבל רק במאה ה-18, כשקבוצת צרפתיים נלכדה על האי. הצרפתים הצליחו לשרוד על האי במשך חודש שלם לפני שחולצו. כך קיבל האי את שמו – המגיע מהמילה Provide, לספק או להזין.

בעבר, היה יישוב קטן על האי. בערך 40 איש חיו כאן, ועיסוקם העיקרי היה דיג. בשנת 2006 פגע ציקלון חזק באי, והרס לחלוטין את כל המבנים. לאי אין מזח, וגם לא מסלול המראה. התושבים האומללים לא יכלו לברוח מפני הציקלון, ולא יכלו להתפנות מהאי בזמן. אי לכך, הוחלט שלא להקים את היישוב מחדש. בשנים האחרונות עלתה יוזמה להקים על האי יחידות אירוח ומסלול המראה. עם זאת, בשל פרוץ מגפת הקורונה אין עדכונים לגבי התקדמות העבודות, ונכון לעכשיו לא ניתן ללון באי.

האי פרובידנס – אטרקציות של ים

האי פרובידנס הוא אי מרוחק מאוד, שמעטים מגיעים אליו. בשנה, פחות מאלף איש מגיעים לכאן. בשל גודלו הרחב, האלמוגים הרבים שלו, תנאי המחייה הימיים הנפלאים – זה מקום מושלם לדיג. הדגים כאן נוטים להיות עצומים ושמנים במיוחד, ומשקלם יכול להגיע למשקלו של בן אדם (רזה אמנם, אבל בן אדם). לכן, הדיג הוא לרוב דיג מוטס. סוגי דיג נוספים מתבצעים במקום כמובן.

כדי לדוג באי פרובידנס, חובה לשכור את שירותיה של חברת דיג מורשת ומוכרת. קשה להגיע לכאן: אין מזג על האי פרובידנס שייט אינו יכול להועיל, וגם לא טיסה. כדי להגיע, יש צורך לטוס לאי פרקואר, ומשם לצאת להפלגה של 6-8 שעות בספינת הדיג. אין על האי פרובידנס מלונות כלל, והלינה היא בספינה בלבד. ימי הדיג כאן מתוכננים היטב, וכוללים שלוש ארוחות טובות ודשנות, וכן זמן מנוחה שאפשר להקדיש לשנורקלינג או לשחייה.

כמו בכל סיישל, נעים מאוד על האי פרובידנס מזג האוויר אופייני לאזור. חם כאן, ולח, לאורך כל השנה. עם זאת, בשל עונת המונסונים והסופות הטרופיות, ההגעה לאי מתבצעת בין סוף אוקטובר לסוף אפריל. לא ניתן להגיע לאי ביתר חודשי השנה, בשל הקושי להתפנות ממנו במהירות בעת הצורך.

האי פרובידנס הוא גן עדן אמתי לחובבי הדיג. מי שמחפש ספורט ימי בטבע מדהים, עם דגים עשירים ודשנים במיוחד – בהחלט צריך להגיע לכאן. שקט, שלווה, בידוד מהציביליזציה, מיעוט מבקרים, אלמוגים אינסופיים – בהחלט לא צריך יותר מזה כדי שטיול הדיג יהיה מושלם.

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!