חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה אומר החוק לגבי עישון סמים ג'וינט בסיישל?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

עישון מריחואנה בסיישל הוא בלתי חוקי כולל גידול ומכירת החומר. אך למרות זאת עדיין אנשים בסיישל ממשיכים לצרוך אותו כחלק בלתי נפרד מחייהם.
יותר מרבע מאוכלוסיית סיישל צורכים סמים בין אם זה ג'וינט או מריחואנה, גראס או קנאביס ואחרים. רוב הצורכים הם לרוב צעירים ומתבגרים אך לא רק הרבה אנשים צורכים סמים כתרופה שמקלה על כאבם.

חוק העישון לגבי עישון סמים  בסיישל?

בהתאם לחוק עישון סמי ם ג'וינט בסיישל משנת 2016, חל איסור על עישון סמים לא חוקיים, העבירות בחוק נוגעות לגבי עישון קנאביס הן כוללות כל אדם הרוכש או מחזיק בסם זה בניגוד לחוק או מייבא או מייצא תרופה שכוללת קנאביס וסמים אחרים. כמו כן, כל אדם המחזיק או הרוכש מכשירים, כלים או לציוד לגידול קנאביס בכל כמות אינו מורשה אף הוא להחזיק או להשתמש בו. במידה ואדם הורשע בסיישל בעבירה של סחר ביותר מ-1.5 ק"ג קנאביס או סמים אחרים כגון: ג'וינט או מריחואנה בית המשפט יתייחס לעבירה זאת בחומרה רבה ואף ייענש על כך. כמו כן, במידה ואדם החזיק או הוכח שהוא מחזיק בסם בכמות של 25 גרם של חשיש בכל צורה שהיא ייחקר ע"י קצין משפטי של איי סיישל. כמו כן, כל שוטר יכול לעצור אדם החשוד בהחזקת קנאביס או לחפש חשוד בהחזקת קנאביס ללא צו.

תיקונים לחוק עישון סמים בסיישל?

בהמשך לחוק הקאנביס משנת 2016, הוחלט לתקנו בפברואר 2020 בהתאם לתקנות עישון סמים בסיישל. בהתאם לתקנות החדשות לשימוש לרעה בסמים אושרו התקנות הבאות: הקנאביס הפך לחוקי רק למטרות רפואיות ולא מעבר לכך, האופן שבו מתבצע ייבוא קנאביס רפואי הוא בהתאם להנחיות המומחים הרפואיים ולאישור המטופל לשימוש במוצרים מבוססי קנאביס רפואי והכללים בהתאם לכך. כך שבהתאם לאחסון, מתן התרופה והכללים שנקבעו יש לפעול על פיהם. החקיקה מתייחסת גם לסוגי הסמים הבאים כגון: עישון מריחואנה בסיישל, פייסל בסיישל, ג'וינט בסיישל ועוד, לכן מי שעובר על החוק צפוי לעונש וקנס כספי בהתאם לכך.

מדוע אסור לעשן סמים בסיישל?

כ-10% מאוכלוסיית סיישל שהם 94,000 איש מכורים להרואין שהם אחד הסמים הקשים ביותר. מצב זה הינו מצב כרוני אשר אינו מאפשר לפקח על הסמים על אותם צורכי הסמים כך שהם מצליחים בקלות לצרוך אותם ללא פיקוח. מדובר על עבירה פלילית שחשוב לטפל בה על מנת שהאוכלוסייה לא תמשיך להתדרדר. באמצעות תוכנית למניעת סמים ניתן לטפל במכורים הקשים ולצמצם את צריכת הסמים האסורה.

הפתרון לטיפול בבעיית הסמים בסיישל

על מנת לפתור את מגיפת הסמים בסייישל, ישנן שתי אפשרויות שעומדות עבור צרכן הסמים: אפשרות אחת, להצטרף לתוכנית תחזוקת מתדון בעלת סף גבוה הכוללת תקפה של טיפול בחולה כולל ניקוי רעלים, או אפשרות שניה להצטרף לתוכנית סף נמוכה אשר מתמקדת בצמצום הנזקים. הודות לתוכניות אלה ניתן להילחם במגיפת הסמים הקשה בסיישל למנוע נזקים מיותרים.

השימוש בקאנביס לצרכים בריאותיים?

הדרך היחידה לצרוך סמים בסיישל היא רק אם יש בעיה בריאותית. באמצעות הקנאביס ניתן להקל על כאבי המחלה של החולה במהלך המחלה. הקנאביס עוזר להפחית את הכאבים ולתת לחולה הרגשה טובה יותר לאחר העישון.

שאלות נפוצות על עישון סמים בסיישל

כשמדובר על מחלה אשר גורמת סבל וכאבים למטופל, חשוב לתת לו את הסם הטוב ביותר על מנת שיפיג את הכאבים וייתן לו מנוח. הקאנביס היא התרופה הטובה ביותר להקלת כאבים והיא עוזרת שנים לחולים שונים ולכן היא מאושרת בתור סם מאושר לשימוש.

כל סם שאינו למטרות בריאותיות כתרופה אינו מותר לשימוש בסיישל.

העונש על עישון סמים לא חוקיים הוא עונש כספי, עבודות שירות וישיבה בכלא, העונש הוא בהתאם לחומרת עישון הסמים וסוג הסמים.

התוכנית למניעת סמים בסיישל עוזרת מאוד להקטין את השימוש בסמים והיא דרך מצוינת לגמול את המסומם.

5/5 - (2 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!