חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נהיגה בסיישל

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

נהיגה באיי סיישל יכולה להיות מאתגרת. הכבישים לא תמיד במצב טוב וקל ללכת לאיבוד. אבל, אתה יכול ליהנות מהנוף היפה בזמן נהיגה על האי.

נהיגה באיי סיישל היא חוויה מיוחדת במינה. אולי תתפתו לשכור רכב ולחקור את האי בעצמכם, אבל זה לא מומלץ. הכבישים צרים ולעיתים לא סלולים, כך שעדיף לשכור נהג או לנסוע בתחבורה ציבורית.

אדמת איי סיישל מכוסה ברובה בהרים, עם שטח שטוח מוגבל באזורי החוף. למדינה אין מסילות ברזל או נתיבי מים, ולכן כל התחבורה נשענת על כבישים. המשמעות היא שנסיעה חיונית כדי להתנייד בין האיים.

מכיוון שמכוניות יקרות ויש מעט במחזור, רוב האנשים מסתמכים על מוניות או אוטובוסים לצורך תחבורה ברחבי האיים. ניתן לשכור מוניות במחיר של כמה עשרות דולר לנסיעה של שעה ואוטובוסים בדרך כלל זולים יותר ממוניות.

הכבישים באיי סיישל לא עמוסים במיוחד. יש רק כ-10 מכוניות לכל קילומטר של כביש בממוצע, והן בדרך כלל קטנות ואיטיות. המשמעות היא שהנהגים יצטרכו להיזהר מהולכי רגל, בעלי חיים ואפילו רוכבי אופניים בצמתים.

הנהיגה מאתגרת קצת, נושאים בצד שמאל והכבישים צרים ובלי מעקות בטיחות לרוב, (נהיגה איטית לרוב סביב 30-40 קמ"ש) אך מי שבטוח בנהיגה שלו יכול להסתדר!

כבישים קטנים וצרים, הנהיגה היא בצד שמאל, לא אמור להיות קשה מידי לנהג שנוסע במרכז עם כול העבודות של הרכבת הקלה🤣 לדעתי מומלץ לקחת אוטומט, מי שלא רגיל לגיר ידני בצד שמאל יהיה לו קשה!

הכבישים מפותלים ומאד צפופים,בנוסף, בחלק גדול מהאי יש תעלות בצדדים. מתרגלים לנסיעה בשמאל יחסית מהר,מה גם שחוץ מבויקטוריה רוב הנסיעה היא רק ישר.הנהגים פה מאוד סבלניים. למרות שנסעתי ממש לאט, אף אחד לא צפר לי או ניסה לעקוף.
תיקח רכב אוטומט כמו שכולם כתבו פה.
היתרון הגדול הוא שאפשר לעבור מחוף לחוף ויש הרבה מה לראות. התניידות במונית תעלה לך הרבה יותר.

רישיון נהיגה רגיל מספיק להשכרת רכב? או שצריך להוציא בינלאומי?

אם חס וחלילה קורה לך משהו, אתם חייבים רישיון בילאומי ע״מ שהביטוח יכסה אתכם.

בלי רשיון בין לאומי, רק הישראלי מספיק בהחלט להשכרת רכב.

משמע, חברות ההשכרה לא מבקשים.
אבל, וזה האבל הגדול – מנסיון שעושים תאונה מתחילות הבעיות שאין רישיון בינלאומי אז עדיף לעשות זה גם ככה עולה כמה שקלים בודדים.

בדרך כלל בחברות השכרה לא דורשים את הרישיון בינלאומי מסתפקים רק בפלסטיק. אבל צריך לדעת שבמקרה של תאונה יכולים לבקש את הרישיון הבינלאומי. ואם אין לך זה יהיה סיבוך עם ביטוחים. ובכללי זה עולה שישה עשר שקלים לעשות את זה לשנה..תעשו!

נהיגה בלילה

בלילה אין תאורה, מפחיד מאוד לנהוג ככה ! כבישים צרים, מפותלים מאוד, נהיגה הפוכה, וחושך. אין יותר מדי במפרים אבל הכבישים גם לא מסודרים במיוחד.. מלאים בסדקים וכאלה.

אז להשכיר רכב?

הכבישים צרים, מפותלים מאוד וללא גדר בצד. גם במאהה וגם בפרלין, במיוחד כשצריך לחצות את האי מצד אחד לשני (האמצע זה הר שצריך לעלות ולרדת מצד שני). אבל ההשכרה זולה מאוד ויום עולה כמו נסיעה אחת במונית אז שווה. יש נתיב אחד לכל כיוון והכל עליות, ירידות וסיבובים. לוקח קצת זמן, נוסעים לאט ובזהירות ומתרגלים..

אני חושב שזה אפשרי בהחלט
ההשכרה הייתה מאוד פשוטה ונצמדים לשמאל (כמו באנגליה), יש גם מגבלת מהירות, בייחוד אם נוסעים בפרלין.. אז מי שרשם פה שזה מסובך – אני מסכים אבל עדיין 50 זה נראה לי המקסימום שאפשר להגיע.. קח רכב אם אתה מיומן לא רואה בזה משימה בלתי אפשרית אבל צריכים לנהוג בזהירות

נהיגה באור יום בכבישים של איי סיישל

נהיגה באור חשוך (לילה) בכבישים של איי סיישל

5/5 - (2 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!