חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בעלי החיים בסיישל

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

אילו חיות אפשר לראות באיי סיישל בים או ביבשה?

איי סיישל הם איים של טבע מתפרץ, טבעי ואותנטי. כשמגיעים לכאן לחופשה, המטרה הברורה היא ליהנות ממה שהטבע מציע לנו: האוקיינוס המדהים, החול הלבן והרך, השמש החמימה, מזג האוויר הנפלא, עצי הקוקוס והדקל ועוד. חלק מכל הפלא הזה הוא כמובן – בעלי החיים. כשמגיעים לסיישל, אי אפשר להתחמק ממגוון בעלי החיים המרשים שקוראים לאיי סיישל “בית”.

מה מיוחד בבעלי החיים של האיים בסיישל?

איך זה שיש כל כך הרבה חיות בסיישל? ולאן נעלמו כל החיות הגדולות שאנחנו רגילים לראות, הכלבים והחתולים? יש המון בעלי חיים שונים, אבל הרבה מהם הם ציפורים או דגים ורק מיעוטם הם יונקים. מה קרה? ואיך זה שכל בעלי החיים הכי נדירים ומיוחדים בעולם מרוכזים דווקא כאן?

זה לא בדיוק דווקא כאן. מה שמייחד את איי סיישל והופך אותם לבית גידול כל כך נהדר עבור בעלי החיים האלה – ולא עבור כלבים וחתולים, למשל – הוא עצם היותם איים. איים, מעצם היותם מוקפים מים, מהווים סביבת גידול מאוד שונה מהיבשת. ביבשת הגדולה חיים טורפים רבים, רובם יונקים, ובעלי חיים גדולים. נמרים, צבועים, זאבים ואפילו אריות, סוסים ופילים. כל בעלי החיים הללו אינם מסוגלים להגיע אל אף אי. כלומר, באיים לא חיה אף חיה טורפת, גדול ומסוכנת. בעלי החיים הקטנים, כמו הקופים, יכולים להתרבות בהם בחופשיות מלאה – אם הם הצליחו להגיע אל האי עוד לפני שנפרד מהיבשה.

בנוסף לכך, בעלי חיים שיכולים לנדוד ולהגיע אל האי פעמים רבות בוחרים להישאר בו. ציפורים שונות שהתעופפו לאורך השנים אל האי נשארו בו שנים רבות, וחלקן אפילו איבדו את יכולת התעופה שלהן. מאחר ועל האי אין טורפים, אין להן צורך להתעופף ולברוח. האלמוגים הרבים והססגוניים מושכים אליהם דגים רבים ויונקים ימיים שונים, כמו דולפינים ולוויתנים.

אילו חיות ראינו בסיישל? צפו בתמונות!

מגוון ענק של בעלי חיים בים, באוויר וביבשה

כאמור, יש במדינה הזו המון בעלי חיים. יש צבים בסיישל, מסוגים רבים: צבי היבשה מסוג אלדברה, הצבים הענקיים שחיים למשך יותר ממאה וחמישים שנה, צבי ים מסוגים שונים ועוד. מי שרוצה לראות צבי אלדברה יכול להגיע אל הגנים הבוטניים של סיישל, שם הצבים הללו חיים בהמוניהם, או יותר טוב – אל אטול אלדברה עצמו. אטול אלדברה הוא אטול אלמוגים מיוחד ומרשים, שהוא במקור המוצא של צבי אלדברה הנפלאים הללו.את צבי הים ניתן למצוא במגוון של אתרי צלילה שונים, או לראות אותם במהלך שחיית שנורקלינג. אפשר להגיע, למשל, לאזור האי מריאן או לשוט בספינה עם קרקעית זכוכית ברחבי הפארק הלאומי סנט אן מרין.

ממגוון הציפורים בסיישל אפשר להתרשם באי הצלילית ובאי הציפורים, בראש ובראשונה. הציפורים נמצאות בכל האיים כמובן, אבל באיים אלה נוכחותן מרשימה אפילו יותר. אפשר לראות ציפורים אנדמיות (החיות אך ורק בתחומי סיישל ולא בשום מקום אחר בעולם) או ציפורים אחרות, והרבה ציפורים נדירות. עופות מים, שחפיות כהות, מאינה מצויה, יסעורים, יונות בר, שחפים, ותור מדגסקר הן רק חלק מכל השפע שאפשר לראות באיים.

גם עולם המים מלא בחיים. יש שפע של דגים בסיישל מתחת לפני המים, ואפשר להתרשם מהם באתרי הצלילה השונים ובעזרת שנורקלינג. המראות היפים ביותר נראים מעט רחוק מן החוף, ולא ממש בסמוך אליו.
באתרים המיועדים, כמו האי מריאן או סנט אן, אפשר לראות כרישים מסוגים שונים, צלופים, דגים מיוחדים וכרישי לוויתן. דולפינים בסיישל הם לא מראה נדיר, ואפשר להתרשם מהם ואפילו לשחות לצדם בקלות רבה. יש שפע של סרטנים בסיישל על החופים השונים, שמשבצים את החופים בצבעים מקסימים וטביעות רגליים קטנטנות.

יש לא מעט קופים בסיישל, וכדאי מאוד להגיע לפארקים הייעודיים כמו הגן הבוטני של סיישל כדי לראות אותם מקרוב ולהתרשם מהם.

שאלות נפוצות בנוגע לבעלי החיים בסיישל

לא. קיימים מקומות ייעודיים לראות בעלי חיים ופארקים, אבל גן חיות של ממש עם כלובים כמו שאנחנו מכירים מרחבי העולם – לא קיים. איי סיישל הם איים של טבע מתפרץ, ולא להכניס לתוך כלוב.

בוודאי! ילדים שאוהבים את עולם החי ייהנו במיוחד בסיישל. האי המקסים הזה מציע שפע של מראות מלהיבים במיוחד עבור התיירים נמוכי הקומה, אשר יוכלו להתקרב (לראשונה בחייהם) אל ציפורים או צבים ענקיים.

כן. בסיישל חיו בעבר הלא רחוק בכלל בעלי חיים שונים שכבר אינם קיימים היום בשום מקום ברחבי העולם. סוגים מסוימים של ציפורים אנדמיות, למשל, נכחדו עם השנים בשל התערבותו של האדם בטבע. היום ניתן לראות פוחלצים של אותן ציפורים במוזיאונים.

צבים הם הסמל של סיישל..צבים ענקיים שהולכים על היבשה והחוף שהם צבי יבשה, ויש גם צבי ים.

כמו כן, אפשר לראות המון להקות דולפינים, דגים מיוחדים, ציפורים וגם קופים.

5/5 - (2 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!