חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האי תרזה

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

הכירו את האי תרזה - Therese

 האי תרזה הוא שילוב נפלא בין קרוב לרחוק. יש בו את כל מה שטוב באיים הפנימיים של סיישל, ואת כל מה שטוב באיים החיצוניים שלה. כמו האיים החיצוניים, זהו אי קטן שבו הטבע הוא העיקר, מבודד ושקט עם מעט מאוד בני אדם. כמו האיים הפנימיים (וממש בניגוד לאיים החיצוניים), האי כל כך קרוב ונגיש, שלפעמים קל יותר להגיע אליו מאשר ללה דיג!

האי תרזה בסיישל

האי תרזה הוא אי קטן מאוד, הנמצא ממש מול החופים המערביים של האי מאהה. הוא קרוב אליו להפליא, וניתן לראות אותו מחופי מאהה ביום יפה.  זהו אי גרניט, אופייני מאוד לסיישל, עם סכך עצי קוקוס ודקל במרכזו. העצים נמצאים גם בשולי האי, ומצלים על החופים היפים והחוליים שלו. 700 מטרים של חוף בתולי נמצאים על האי, ורק מחכים לתיירים שיגיעו להתרווח עליהם.

האי איננה מיושב, ומעולם לא היה. אין כאן חניות, כבישים, מכוניות. מסלולי טיול סלולים בקושי אפשר למצוא כאן. עד כדי כך יד אדם לא נגעה באי. עם זאת, בשל קרבתו הרבה של האי למאהה, מאוד קל להביא אל האי את כל מה שצריך. שייט קצר באחת מהסירות הרבות שפועלות על חופי מאהה מפריד בין האי לבין מאהה. זה כל מה שצריך כדי להביא אל האי ממש כל דבר שאפשר רק לחשוב עליו.

תרזה סיישל – אטרקציות, ים, חול, רוגע

בחופו הדרומי של האי תרזה המבודד ישנה שונית אלמוגית יפה, המושכת אליה דגים מגוונים מהסביבה כולה. בידודו של האי הופכים את השחייה והשנורקלינג באתר למדהימים. זהו אחד מאתרי השנורקלינג הטובים ביותר במאהה, ולא סתם: אפשר לראות כאן מגוון גדול מאוד של אלמוגים ודגים, מבלי ששחיינים אחרים או סירות יפריעו. עבור המשנרקלים, האי תרזה הוא בהחלט אי מומלץ בסיישל.

אין בתרזה מלונות מומלצים, מאחר שאין כאן מלונות כלל. האי איננו מיושב, ואיש אינו יכול להישאר לישון כאן. למרות זאת, קל ופשוט להגיע לאי ולתייר בו, בעיקר בטיולי-יום היוצאים ממאהה.

תרזה – מה יש לעשות, ואיך מגיעים?

ניתן להגיע לאי תרזה אך ורק באמצעות סירה, שלרוב יוצאת כחלק מטיול-יומי מאורגן. במהלך הטיול יוצאים להפלגה קצרה, או שטים מעט רחוק יותר אל האוקיינוס כדי להגיע לתצפית טובה על האיים. לאחר מכן, יוצאים למסע שנורקלינג ושחייה נפלאים, למשך כמה שעות. ברוב חברות הטיול, יום הטיול יכלול סעודה קריאולית טובה ומשקאות. חברות משקיעות במיוחד יציעו לאורחיהן גם מנגל קריאולי אשר ימתין להם על חוף האי תרזה. לאחר שחייה נמרצת, ארוחה טובה וטעימה על החוף הלבן והזוהר – היא כל מה שצריך לחוויה מושלמת.

בתרזה מזג אוויר טרופי אופייני, ודי זהה למזג האוויר במאהה. חם כאן לכל אורך השנה, ולח מאוד. למשנרקלים, כדאי במיוחד להגיע בעונה המתאימה לצלילה, בה הזרמים התת-מימיים חלשים יותר והראות מצוינת במיוחד. מהבחינה הזו, הכי מומלץ להגיע בין נובמבר לאפריל. למרות הסמיכות הגדולה בין שני האיים, מזג האוויר בתרזה נוטה להיות נעים יותר. כאשר במאהה יורד גשם, כאן זורחת השמש.

אלמוגים, דגים, חול, שמש

האי תרזה הוא אי מקסים במיוחד, מרחק נגיעה בלבד ממאהה. למרות קרבתו הגדולה, מרבית התיירים אינם מגיעים לכאן. מי שמחליט כן להגיע, מגיע בקבוצות קטנות, אשר שומרות על האי מבודד ושקט. כאן, לעולם לא יהיה עמוס ורועש. מי שמגיע למאהה, מומלץ מאוד להקדיש יום אחד לביקור באי תרזה. יותר מכל אי אחר, כאן אפשר ליהנות באמת מהשקט והשלווה של האיים האפריקאים היפים הללו.

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בסיישל ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בסיישל מתחילה כאן

error: התוכן מוגן !!